MЁNYRA E ABDESIT

 
Dajen apo axhen e kemi me te afert sipas fese? PDF Printoni E-mail
Shkruar nga --   
e martė. 25 shtator 2007


Pyetje:
Selamalejkum   Ju pershendes dhe deshiroj ta di se a e kemi me te afert axhen apo dajen
sipas fesë sonë apo sipas gjakut? 
 
Përgjigje:
Alejkum selam: Sipas Islamit, axha eshte me i afert se daja, ngase axha merre pjese ne trashegimi, kurse daja jo.


Bedri Robaj
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.