MЁNYRA E ABDESIT

 
A ėshtė mėkat qė njė i vdekur tė varroset me tabut (arkivol)? PDF Printoni E-mail
Shkruar nga --   
e enjte. 26 korrik 2007
Pyetje:
A ka mundësi të më tregoni se a është mëkat që një i vdekur të varroset me tabut (arkivol)?
Allahu ju shpërblëft!

Përgjigje:
Eselamu alejkum!
Tradita islame është që i vdekuri të varrosur i mbështjellur me qefin e jo me tabut. Kjo është traditë e pabesimtarëve dhe nuk duhet t’i pasojmë ata.

Bedri Robaj
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.