MЁNYRA E ABDESIT

 
A eshte gjynah gjate nates te flesh xhunub? PDF Printoni E-mail
Shkruar nga --   
e mėrkurė . 30 maj 2007


Pyetje:

Selam alejkum.
A është gjynah gjatë natës te flesh xhunub dhe çka duhet me bë?

Përgjigje:
Alejkum selam: Nuk është gjynah, por duhet të keni kujdes te mos iu ik namazi i sabahut, kjo nëse jeni i martuar, por nëse nuk jeni i martuar dhe vëreni se jeni bërë xhunub me mire është te ngriheni dhe te pastroheni dhe te flini i pastër. Allahu e din me se mirë!

Bedri Robaj

 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.