MЁNYRA E ABDESIT

 
A ėshtė e vėrtetė qe thonjtė nuk duhet prerė nė shtėpi tė huaj... PDF Printoni E-mail
Shkruar nga --   
e premte. 06 prill 2007

Pyetje:
Dëshiroj ta di se a është e vërtetë ajo që 
thonë plakat  që thonjtë nuk duhet prerë
në shtëpi të huaj dhe se nëse je jashtë Kosovës duhet 
ruajtur ata deri sa të kthehesh për t'i sjellë këtu e mos t'i lëmë atje. Dhe, pasi t'i prejmë ku duhet t'i gjuajmë ata.


Përgjigje:
Eselamu alejkum!
Motër mulimane, nuk është e vërtetë kjo. Nuk ka asnjë argument se duhet të ruhen thonjtë dhe të kthehen në vendlindje, por ata duhet të prehen dhe të hudhen në ndonjë vend ku nuk e pengojnë askënd. Dhe nuk ka ditë të caktuar për prerjen e tyre.

Bedri Robaj
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.