MЁNYRA E ABDESIT

 
"Bombica" PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Fexhria   
e mėrkurė . 02 gusht 2006
pertymoter
Përbërësit:
     
300 gram keksa të bluar,
1 gotë ujë të vakët,      
1 gotë sheqer,       
1 sheqer vanilje,       
3 lugë ujë të limonit,       
2 lugë kakao,       
125 gram margarinë,        
100 gram kokos. 

Mënyra e gatimit:
Në një enë i hedhim: keksat, ujin, sheqerin, vanilen, ujin e limonit dhe kakaon. Margarina shkrihet pastaj përzihet me të tjerat. Edhe kokosin e përzien me to pasi e ndan një pjesë të tij për fund. Pasi i përzien mirë të gjitha ua jep formën e topthave të vegjël dhe i rrotullon nëpër kokosin e mbetur.
Shërbehen pasi të ftohen.
 
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.