MЁNYRA E ABDESIT

 
Dua tė di se ēfarė obligime ka gruaja ime ndaj prindit tim. PDF Printoni E-mail
Shkruar nga --   
e martė. 06 mars 2007

Pyetje:

Selam alejkum!
Kam një pyetje. Ju kisha lutur të më përgjigjeni, nëse keni mundësi?
Dua të di se çfarë obligime ka gruaja ime ndaj prindit tim.

Përgjigje:
Alejkum selam!
Ju vëlla, keni obligim që të kujdeseni ndaj prindërve tuaj në çdo gjë që nuk është haram. Andaj, edhe gruaja juaj e ka obligim që t’ju shërbej juve dhe ju nuk jeni i kënaqur derisa ajo mos t’iu shërbejë prindërve tu. Pra, është obligim i saj që ta kënaq burrin e saj me respektimin e prindërve të tij. Allahu e din më së miri.


                                                                                                 Bedri Robaj
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.