MЁNYRA E ABDESIT

 
E dua njė djalė mirėpo ai po mendon qė unė kam kaluar me njė tjetėr PDF Printoni E-mail
Shkruar nga --   
e martė. 06 mars 2007


Pyetje:

Selam  alejkum!
E dua një djalë mirëpo ai po mendon që unë kam kaluar me një tjetër. 
Unë ia kam sqaruar të gjitha mirëpo ai nuk po më 
beson. Çfarë të bëj tash unë?

Përgjigje:
Alejkum selam!
Motër, së pari është haram që të bisedosh me djem pa e ditur familja juaj. Andaj,  nëse të pëlqen ai vëlla, thuaj që të dërgon mësit dhe të fejoheni e jo të  vazhdoni dashuri me të në haram.

                                                                                                  Bedri Robaj

 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.