MЁNYRA E ABDESIT

 
Kėrkoj vend pune pėr djalin... PDF Printoni E-mail
Shkruar nga --   
e hėnė. 26 shkurt 2007


Pyetje:
Selam alejkum!
Jam nënë dhe kam dy fëmijë.
Djali e ka kryer shkollën e mesme teknike dhe një kurs për komjuterë dhe është i lidhur për fenë e Allahut. Ai e ka lexuar Kur'anin me përkthim në gjuhën shqipe shumë herë dhe tash ka filluar edhe arabisht, Allahu e ndihmoftë.
A dini ndonjë vëlla musliman që mund ta punësojë diku te ju se e do fort fenë muslimane, falet dhe agjëron. Faleminderit motra muslimane.

Përgjigje:
Alejkum selam!
Motër, Allahu e ruajtë djalin tënd dhe ia lehtësoftë të gjejë ndonjë punë hallall, por ne nuk kemi mundësi t'ju ndihmojmë në këtë aspekt.

 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.