MЁNYRA E ABDESIT

 
Kur qohem tė shkoj nė namazin e sabahut, e shoh njė plakė... PDF Printoni E-mail
Shkruar nga --   
e hėnė. 26 shkurt 2007

Pyetje:
Es-selamu alejkum!
Më falni, por kam dëshirë të m'a kometoni një ngjarje e cila më ka ndodhur mua. Jam 18 vjeç dhe i fali pesë kohët e namazit. Kur qohem të shkoj në namazin e sabahut, e shoh një plakë e cila ka një erë të keqe, më jep selam dhe edhe unë ia kthej selamin. Kjo më ndodh qe dy vite dhe nuk e di se çka të bëj. Ju lutem, m'a kometoni këtë!
 
Përgjigje:

Alejkum selam: Ndoshta është vesvese prej shejtanit. Lexoni duatë e gjumit para se të  flini dhe flini me abdes, lexoni Kur’an e të mos ju preokupojë kjo gjë se do t'iu largohet, inshallah.

                                                                                                 Bedri Robaj

 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.