MЁNYRA E ABDESIT

 
Dėgjova ezanin nė ėndėrr... PDF Printoni E-mail
Shkruar nga --   
e premte. 16 shkurt 2007

Pyetje:
Çka do të thotë kur e dëgjon ezanin në ëndërr shumë pastër
dhe e dëgjon hoxhën duke e thirrur
atë por diku kah fundi i ezanit ai flet shqip dhe thotë diçka...


Përgjigje:
Eselamu alejkum!
Ezani është një thirrës në rrugën e Allahut dhe ju thërret,
kthehuni Allahut dhe përgjigjjuni Atij para se të kaloj koha.
                                                                                          
                                                                                      Husein Es-Serraxh
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.