MЁNYRA E ABDESIT

 
T’i mėsojmė fėmijėt lutje tė bėjnė PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Sabri Vilanci   
e enjte. 13 mars 2014

Çdo prind obligim e ka
T’i mësojë fëmijët
Se çdo mëngjes ata
Lutjen duhet bërë.

Përpara se të zgjoheni nga shtrati,
Falënderoni së pari Allahun xh. sh.
Që nga gjumi u zgjuat.

Falënderimi i takon vetëm Allahut xh. sh.,
që na solli sërish në jetë
se do vjen dita kur do të vdesim.

Si të zgjoheni thoni ‘bismilah’
Gjatë ditës përsëriteni prapë
Se kështu Allahu xh. sh.,
Neve na ka porositur.

Mos të harrojmë ne njerëzimi
Se dita e sotme
ndoshta është dita e fundit
Nesër s’mund të lutemi.

O Allah, Ti je Mëshirues, falna,
prindërit tanë, neve
dhe të gjithë myslimanët
për gabimet që kemi bërë.
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.