MЁNYRA E ABDESIT

 
I huaj nė mesin e tė njohurve... PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Valdet Kamberi   
e shtunė. 17 gusht 2013
 Çuditen nëse e përmend shumë Allahun në fjalët e tua!
Çuditen nëse të keqen e kthen me të mirë!
Çuditen që je i ri dhe nuk dëgjon muzikë!Çuditen nëse fjalia jote e parë është “selamu alejkum” atëherë kur paraqitesh në celular! Çuditen nëse në zilën e celularit vendos një lutje apo ilahi!
Çuditen që je i ri dhe nuk dëgjon muzikë!
Çuditen nëse distancohesh nga tubimet e përgojimit dhe fjalët e të marrëve!
Çuditen nëse përmend shumë Allahun në fjalët e tua!
Çuditen nëse mënjanon nga rruga mbeturinat që t’i nuk ke qenë shkak për hedhjen e tyre! Çuditen nëse e zgjat namazin!
Çuditen nëse të keqen e kthen me të mirë!
Çuditen që ti ke mbaruar fakultetin dhe je mbuluar!

Mos u merr me ata! Të mjafton ty fjala e Muhamedit alejhi selam: ”Lum për të huajt”.


Përshtati: Hoxhë Valdet Kamberi

 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.