MЁNYRA E ABDESIT

 
A ėshtė e lejueshme qė tė dal me njė djalė me tė cilin jam e njoftuar familjarish... PDF Printoni E-mail
Shkruar nga --   
e premte. 16 shkurt 2007

Pyetje:

Selam alejkum!
Kisha dashur t'ju pyes se a është e lejueshme që të dal me një djalë me 
të cilin jam e njoftuar familjarisht, por ende nuk jemi të fejuar.
 

Përgjigje:

Alejkum selam!
Motër muslimane, ju pse jeni të njoftuar familjarisht nuk d.m.th. që e keni të lejuar me fol me të ngase ai është ende i huaj për ty, por fejohuni dhe pastaj jeni më larg harameve.
                                                                                            
                                                                                                 Bedri Robaj
 
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.