MЁNYRA E ABDESIT

 
Akullore me banane PDF Printoni E-mail
Shkruar nga ...   
e enjte. 18 korrik 2013

Nevojitet:
(për 4 persona)

- 1 kg banane,
- 150 g sheqer,
- 1 portokall,
- 1 limon.

Përgatitja:


Shtrydhni portokallin dhe limonin, hidheni lëngun në një tenxhere, shtoni sheqerin dhe treteni këtë në zjarr të dobët. Hiqeni para se të arrijë pikën e zierjes. Qëroni bananet dhe tundini me mikser. Hidheni purenë e bananeve në sherbet. Përziejini për një kohë të gjatë dhe hidheni në makinën e akullores për rreth 20 minuta. Ju bëftë mirë!


 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.