MЁNYRA E ABDESIT

 
Biskota PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Albulena   
e premte. 05 prill 2013

1 margarinë (SABAH – hallall, e cila duhet të jetë e butë),
7 lugë miell,
3 vezë,
3 filxhana sheqer,
1 filxhan vaj,
1 ‘pecivë’
1 sheqer vanilje dhe
1 kokos.
 
Së pari tunden me mikser margarina dhe vezët, pastaj shtojmë: vajin, miellin, kokosin, pecivën dhe vanilen.
Pasi të fitohet masa, e shtrijmë dhe e presim me gotë të çajit dhe e vendosim në tepsi për t’u pjekur.
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.