MЁNYRA E ABDESIT

 
Krempite PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Fexhria   
e shtunė. 22 shtator 2012

Pandispanja:
6 vezë me 9 lugë sheqer i tund me mikser. Pastaj ia qet 1 ‘pecivë’, 1 sheqer vanilje, 9 lugë miell dhe gjysmë qesje kokos. E pjek në temperaturë 180 gradë C.

Filli:
1 litër qumësht, 1litër ujë dhe një margarine i vlon në një tenxhere.
Në një enë tjetër i qet 10 lugë sheqer, 2 pudinga të vaniles dhe 10 lugë nisheste dhe i tund pak me qumësht ose ujë (që të mos bëhen droçka kur i qet pastaj në fill) dhe pastaj i qet në materialin e mësipërm, i përzien edhe pak dhe i largon nga zjarri.

Pasi të ftohet pandispanja e pren në mes, dhe në mes të dy petëve ia qet fillin.

Përmbi mund t’i qesim sheqer pluhur ose shllag.


 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.