MЁNYRA E ABDESIT

 
10 veēori me tė cilat robi arrin gradėn e tė devotshmėve PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Valdet Kamberi   
e enjte . 07 qershor 2012
 1- Lëmosha-Sadakaja
2- Leximi i shpeshtë i Kuranit.
3- Të rrish me atë që të përkujton ahiretin-botën tjetër...
1- Lëmosha-Sadakaja

2- Leximi i shpeshtë i Kuranit.

3- Të rrish me atë që të përkujton ahiretin-botën tjetër.

4- Mbajtja e lidhjeve farefisnore.

5- Vizita e të sëmurit.

6- Mos përzierja e tepërt me të pasurit që i ka mashtruar kjo botë.

7- Të mendosh se çfarë do të godasë nesër.

8- Shkurtimi i shpresës dhe kujtimi i vdekjes.

9- Heshtja dhe të folurit e pakët.

10- Modestia, thjeshtësia, dashuria ndaj të varfërve, afrimi me jetimët dhe përkëdhelja e kokës së tyre.

Përshtati: Valdet Kamberi
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.