MЁNYRA E ABDESIT

 
Desha tė pyes pėr njė ėndėrr qė e kam parė nė Ramazan... PDF Printoni E-mail
Shkruar nga --   
e premte. 09 shkurt 2007

Pyetje:
Es-selamu alejkum!
Pashë në ëndërr se në dhomëne ndejës kishte ardhur 
Nexhmedin Hoxha nga Peja. Kur hyra unë në shtëpi ai u ngrit
 për të ma dhënë dorën por unë nuk ia dhashë dorën,
vetëm i thashë se po shkoj në dhomën tjetër se dua që të mbulohem.
Dhe u mbulova e shkova në shkollë dhe të gjithë më thanë mirë madje 
edhe vajza e dajës e cila më kundërshton. Por, pasi që shkova në shtëpi
unë isha pa shami dhe thoja me vete elhamdulilah që jam pa shami bile 
thoja deri sa të martohem të jem pa të.   
All-llahu ju mëshiroftë! Es-selamu alejkum ue rahmetullah! Përgjigje:

Alejkum selam!
Muhamedi, alejhi selam, ka thënë: "Njeriu është i fortë me vëllain e tij."
Dhe ju jeni e fortë  me shoqet e tua që i ke parë në ëndërr, për këtë gëzohu dhe vazhdo punën e mos u friko nga të këqijtë. Allahu e din më së miri.

                                                                                      Husein es Serraxh              
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.