MЁNYRA E ABDESIT

 
Trileqe PDF Printoni E-mail
Shkruar nga ...   
e premte . 27 janar 2012

 6 vezë dhe 6 filxhana sheqer i tund me mikser deri sa të trashen. Më pas ia shton edhe 8 filxhana miell, 1 ‘pecivë’, 1 sheqer vanilje, edhe këto i tund mirë. Brumi derdhet në tepsi të shtruar me letër të lyer me yndyrë dhe e pjek në temperaturë 180 gradë për afro 30 minuta.

Pasi të ftohet pak përmbyset dhe i largohet letra. Në tepsinë ku është pjekur derdhet gjysmë litre ajkë hoplla dhe mbi të vendoset pandispanja e pjekur.


1 litër qumësht t
ë vakët e kthen përmbi pandispanjën.


Përmbi e lyen me puding të karameles. Në fund ftohet, pritet në katrorë dhe servohet.

 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.