MЁNYRA E ABDESIT

 
Rolladė me kokos PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Fexhria   
e enjte. 20 tetor 2011

Përbërësit:

1 margarinë,
4 filxhana qumësht,
4 filxhana sheqer,
1 çokollatë kuzhine,
200 gramë kokos,
300 gramë keksa të bluar.

Përgatitja:

Në enën e parë e qet gjysmë margarine për ta shkrirë. Pasi të shkrihet ia shton 2 filxhana qumësht, 2 filxhana sheqer, 1 çokollatë kuzhine dhe 300 gramë keksa të bluar. I përzieni mirë dhe pastaj i largoni të ftohen.


Në enën e dytë e shkrini gjysmë margarine. Pastaj ia shtoni 2 filxhana qumësht, 2 filxhana sheqer, 2 kokosa. Pasi t’i përzieni mirë i largoni të ftohen.

Pasi të ftohen e shtrini një foli prej najloni dhe mbi foli së pari e shtrini pjesën e parë me çokollatë e mbi të pjesën me kokos dhe i mbështillni me foli në formë rollade. E leni në frigorifer për t’u ftohur e pastaj është e gatshme për shërbim.


 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.