MЁNYRA E ABDESIT

 
Nė cilėn javė fryti ndihet i gjallė dhe deri nė cilėn javė ėshtė i lejuar abortimi? PDF Printoni E-mail
Shkruar nga ...   
e mėrkurė. 10 gusht 2011
Pyetje!

Hoxhë, deri në cilën javë fryti ndihet gjallë dhe deri në cilën javë është i lejuar abortimi?

Allahu ju shpërbleftë
! 

Përgjigje:

Fryti në barkun e nënës ndihet i gjallë ose i vjen shpirti, pasi t’i ketë kaluar 120 (njëqind e njëzet) ditë.

Aborti në esencë është i ndaluar, por nëse nëna ka problem me shtatzënësi apo fëmija ka implikime në zhvillim, atëherë mund të mendohet për abort, me kusht që mos t’i ketë kaluar këto 120 ditë. Për më gjerë, lexo temën në linkun e mëposhtëm ku i keni të detajizuara periudhat e abortit.
http://www.klubikulturor.com/klubiri/?aid=583 

Allahu e di më së miri!

                                                                                   Muhamed Dërmaku

 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.