MЁNYRA E ABDESIT

 
Ėmbėlsirė JAFA PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Fexhria   
e enjte. 14 korrik 2011

Përbërësit:

- 2 gota qumësht,
- 2 gota sheqer,
- 2 lugë vaj,
- 3 lugë marmelatë,
- 1 lugë sodë bikarboni,
- 1 qese (10g) cimet,
- 3 gota miell.

Të gjithë përbërësit i përzien bashkë (pa mikser) dhe i vë në tepsi me pak vaj për t’u pjekur në furrën e nxehur më parë në temperaturë 200 gradë 15 minuta dhe 15 minuta në 150 gradë. Pasi të ftohet pak, e lyen përmbi me marmelatë dhe pastaj edhe me një çokollatë kuzhine të shkrirë më parë.
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.