MЁNYRA E ABDESIT

 
Biskota me gjalpė PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Advija   
e mėrkurė. 29 qershor 2011


Përmbajtja:  
                                     - 2 vezë,
                                     - 2 gota (të çajit) sheqer,
                                     - 2 gota (të çajit) vaj,
                                     - 250 gramë gjalpë (margarinë),
                                       1 ‘pecivë’.
 
                  
Përgatitja:

Përzihen të gjithë përbërësit me mikser, shtohet mielli derisa të formohet brumi si për bukë.
Sipas dëshirës bëhen format, vihen në tepsi pa e lyer me vaj.
Piqen në temperaturë 200 gradë 20-30 minuta.
 
Pasi të piqen përshkohen në sheqer pluhur dhe kokos.
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.