MЁNYRA E ABDESIT

 
DESERT TORTĖ PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Albana   
e shtunė. 19 shkurt 2011

Nevojiten:
2 ve,
1 filxhan sheqer,
1 filxhan vaj,
1 filxhan grizë,
2 filxhana arra të imtësuara,
1 filxhan molla të grira në rende,
1 pecivë.

Gatuhet brumi nga përbërësit e sipërshënuar, derdhet në tepsi dhe pjeket në temperaturë të lartë dhe lyhet me krem.

Kremi: 3 dcl qumësht me 3 lugë sheqer zihen pasi të ftohen ia shton 150 gr.sheqer pluhur dhe 150 gr.margarinë i përzien mirë dhe me këtë masë e lyen tortën sidhe arra të bluara për dekorim.
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.