MЁNYRA E ABDESIT

 
LEĒENIK ME HITHĖRA PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Albana   
e diel. 19 dhjetor 2010

Nevojiten:
1 litër qumësht të nxehtë shumë, shtohet mielli i misrit derisa të trashet. Në një enë tjetër tundim 5 vezë, 1 pavllakë, 1 gotë vaj, 1 pecivë, 3-4 lugë miell gruri 1 lugë të gjellës kripë si dhe hithërat e grira.

Të dy masat bashkohen dhe piqen në temperaturë të lartë.
 
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.