MЁNYRA E ABDESIT

 
Dua tė jetoj... PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Arta   
e mėrkurė. 18 gusht 2010
Dua të jetoj në këtë botë, në qetësi.

Dua të jetoj e buzëqeshur, e jo me lot.

Dua të jetoj pa gënjeshtra dhe tradhti.

Dua të jetoj në realitet, dhe jo në ëndërr.

Dua të jetoj që të jem shembull për të mirë.

Dua të jetoj që Zotin tim mos ta hidhëroj.

Dua të jetoj pa mëkate në këtë jetë.

Dua të jetoj, që kur të vdes, të tjerët të qajnë për mua dhe unë të buzëqesh...
  


 

 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.