MЁNYRA E ABDESIT

 
A prishet agjėrimi nėse je e sėmurė nga bajamet...? PDF Printoni E-mail
Shkruar nga --   
e mėrkurė. 18 gusht 2010
Peytje:

Urime muaji i bekuar i ramazanit!

Kisha dashur t’ju pyes se a prishet agjërimi nëse je e sëmurë nga bajamet dhe shpesh të del qelb nga goja?

ALLAHU ju shpërbleftë!


Përgjigje:

Alejkum selam ve Rahmetullah!

Faleminderit, urime për ju dhe për gjithë besimtarët myslimanë!

Jo, agjërimi nuk prishet në atë rast, duke pasur në konsideratë që qelbin të mos ta gëlltitni.

Allahu e di më së miri!                                                                           Muhamed Dërmaku
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.