MЁNYRA E ABDESIT

 
A prishet abdesi kur pastrohet fėmija nga papastėrtitė? PDF Printoni E-mail
Shkruar nga --   
e martė. 06 korrik 2010
Pyetje:

Selam alejkum!

E kam një pyetje: motra ime është e martuar dhe e ka një djalë 9 muajsh. Ajo dëshiron ta di se a i prishet abdesi motrës nëse e pastron djalin nga papastërtia (nevoja). Faleminderit për mirëkuptim! Selam alejkum!


Përgjigje:

Alejkum selam ve Rahmetullah!

Jo, abdesi nuk i prishet nënës kur e pastron fëmijën nga papastërtitë, por obligohet vetëm t’i ruajë rrobat e veta dhe t’i pastrojë duart e veta, në mënyrë që mos të ketë në trupin dhe rrobat e saj papastërti.

Allahu e di më së miri!                                                                      Muhamed Dërmaku
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.