MЁNYRA E ABDESIT

 
KREM FRUTASH PDF Printoni E-mail
Shkruar nga --   
e martė . 25 maj 2010

Nevojiten:
1 portokall,
1 kivi,
25 gr.margarinë (2 lugë gjelle),
250 gr.sheqer pluhur,
250 ml.qumësht,
1 sheqer vanileje,
1 paketim shkopinj çokollate,
reqel vishnjeje,
1 puding vanileje.

Përgatitja: Në një enë e përgatisim pudingun me sheqer dhe me 2 lugë margarinë derisa të trashet. Kivin dhe portokallin e ndajmë në copa të vogla dhe e përziejmë me puding.Tri pjesë të kivit i prejmë në formë të rrumbullakët
i shtrijmë në fund të enës së qelqtë, e qesim kremin e përgatitur më parë, anash i vëjmë shkopinj çokollate, përmbi e dekorojmë me reqel vishnjeje.  
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.