MЁNYRA E ABDESIT

 
ĖMBĖLSIRĖ E SHPEJTĖ ME DREDHĖZA PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Albana   
e martė . 25 maj 2010

Nevojiten:

200 gr.margarinë,
200 gr.sheqer,
4 vezë,
300 gr.miell,
1 pecivë,
1 sheqer vanileje.


Përgatitja:

Tundet margarina me sheqer dhe 4 të kuq të vezëve, derisa të fitohet një masë e trashë shkumbuese. Masës i shtohet edhe masa e 4 të bardhë të vezëve të rrahur më parë, mielli, peciva dhe vanilla, përzihen mirë dhe derdhen në tepsi të lyer me yndyrë.Sipër brumit qesim dredhëza të vogla ose të prera përgjysmë.Pasi të ftohet mund ta dekorojmë me sheqer pluhur, shllag, gllazurë çokollate apo puding dredhëzash.
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.