MЁNYRA E ABDESIT

 
PASTĖ ME FRUTA PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Albana   
e martė. 25 maj 2010

 

Nevojiten:
2 vezë,
2 filxhana vaj,
4 filxhana qumësht,
6 filxhana sheqer,
8 filxhana miell,
1 pecivë,
pemë sipas dëshirës të ngrira ose të freskëta.


Përgatitja:

Tunden vezët me sheqer, shtohet vaji, qumështi, pasi të jenë përzier mirë shtohet mielli me pecivë. Masa e fituar derdhet në tepsi të lyer me vaj. Sipër shtohen pemët.Piqet në temperaturë jo shumë të lartë. Pasi të ftohet pritet në katrorë
dhe sheqeroset me sheqer pluhur.
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.