MЁNYRA E ABDESIT

 
TORTĖ E THJESHTĖ PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Albana   
e mėrkurė. 21 prill 2010

Nevojiten:

2 ve,
2 gota sheqer,
2 gota qumësht,
1 gotë vaj,
1 pecivë,
1 vanillë sheqer,
24 lugë miell,
pudinga të ndryshëm,
kokos.


Përgatitja: Përgatitet brumi nga materiali i sipërshënuar pjeken dy ose tre petë në tepsi të lyer me vaj dhe letër sipri. Petët  renditën një mbi një në mes mbushen me puding ose keksa të përzier me puding. Dekorohet me kokos.
 
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.