MЁNYRA E ABDESIT

 
TORTĖ ME BANANE DHE KEKSA TĖ BLUAR PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Albana   
e mėrkurė. 21 prill 2010

Nevojiten:
300 gr.keksa të bluar,
 4-5 banane (ose molla),
100 gr.sheqer pluhur,
arra të bluara,
1 margarinë,
1 shllag.


Shkrihet margarina dhe në të shtohen keksat, bananet e shtypura, sheqeri dhe arrat, përzihen mirë me mikser dhe vendosen në folie alumini i japim formë piramide dhe e dekorojmë më shllag, dhe çokollatë të imtësuar në rende e lëmë në frigorifer që të ftohet.
 
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.