MЁNYRA E ABDESIT

 
ROLLATĖ ME PLAZMA TĖ BLUAR DHE KOKOS PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Albana   
e enjte . 11 shkurt 2010

Nevojiten:

500 ml.qumësht,
1 puding vanileje,
50 gr.sheqer,
100 gr.plazma keksa të bluar,
100 gr.kokos,
40 gr.margarinë,
50 gr.çokollatë.


Përgatitja;

Pudingu zihet mirë dhe ëmbëlsohet, masës ende të ngrohtë i shtohen plazma keksat e bluar dhe margarina e shkrirë.Gjysma e masës bëhet me çokollatë të shkrirë.Në folie alumini hidhet masa e bardhë petëzohet sipër vendoset masa  me çokollatë dhe mbështillet në formë rollate lihet në frigorifer.


Vërejtje rollata përgatitet një ditë më herët që të ngjishet më mirë dhe të prehet më lehtë.
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.