MЁNYRA E ABDESIT

 
ROLLATĖ ME PLAZMA KEKSA PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Albana   
e enjte. 11 shkurt 2010

Nevojiten:

1 gotë e ujit qumësht,
1 gotë e çajit sheqer,
200 gr.margarinë,
3-4 lugë kakao,
1 plazma keks të bluar.


Përgatitja:

Të gjithë materialin e sipërshënuar e shkrinë në një tenxhere mbi zjarr keksat i shton pasi ta keni hequr tenxheren nga zjarri. Marrim një qese e lyejmë me pak vaj dhe mbi të e derdhim masën i japim formë katrore  e lyen me pak sherbet dhe me fill.


Filli:

1 gotë të çajit qumësht, 1 gotë të çajit sheqer, 50 gr.margarinë, 1 pako kokos. Margarinën me qumësht dhe sheqer i shkrijmë mbi zjarr i heqim nga zjarri shtojmë kokosin dhe me këtë fill e lyejmë tortën të cilën e mbështjellim në formë rrollate, e lëmë të forcohet në frigorifer.
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.