MЁNYRA E ABDESIT

 
KULAĒE ĒOKOLLATE PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Albana   
e enjte . 11 shkurt 2010

Nevojiten:

300 gr.sheqer pluhur,
300 gr. kokos,qumësht,
100 gr.çokollatë,
kafe e zier.


Përgatitja:

Marrim çokollatën dhe e shkrijmë me qumësht mbi zjarr, shtojmë sheqerin dhe kokosin, masën e ndajmë në dy pjesë. Pjesën e parë e rendisim mbi folie alumini, ndërsa pjesën e dytë e bëjmë me 6 lugë kafe (turke) të zier po ashtu edhe këtë e rendisim mbi folie alumini dhe e bëjmë bashkë me pjesën tjetër. E mbështjellim në formë rollate e lëmë në frigorifer për një orë,pastaj e prejmë në rrathë dhe e servojmë me miell kokosi. Në fund pini një kafe turke.

 

 

 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.