MЁNYRA E ABDESIT

 
Lėkurė e yndyrshme? PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Blerta Shaqiri   
e martė. 19 janar 2010
 Njihet në shikim të parë: është elastike, i reziston mjaft mirë shenjave të kohës, por ka poret të zgjeruara dhe shpesh, një ngjyrë të zbehtë. Flasim për lëkurën e yndyrshme. Atë që, për shkak të një super aktiviteti të gjëndrave të yndyrës, duket gjithnjë me shkëlqim.

Çfarë nuk duhet bërëZiej 2 duar gjethe majdanozi në një filxhan me ujë të distiluar për 15 minuta. Filtroje dhe kur uji të jetë ftohur, shto një lugë lëng limo­ni dhe 1 të verdhë veze të rrahur. Lyej fytyrën dhe lëre për 20 min, pastaj shpëlaje. Është një maskë e shkëlqyer shtrënguese.
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.