MЁNYRA E ABDESIT

 
BISKOTA ME MJALTĖ DHE CIMET PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Albana   
e enjte . 07 janar 2010

Nevojiten:

2 vezë,
200 gr.sheqer,
8 lugë qumësht,
1 margarinë,
5 lugë mjaltë,
1 lugë e çajit sodë bikarbon,
2 lugë cimet,
2 lugë kakao dhe miell sipas nevojës.


Përgatitja:
Në margarinën e shkrirë shtohen vezët e tundura dhe përbërësit e tjerë me radhë. Gatuhet brumi i trashë aq sa nuk ngjitet për dore shtrihet në petë dhe me kallëp nxjerrim forma të ndryshme. Piqen në temperaturë të ulët pasi të jetë nxehur furra mirë.

 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.