MЁNYRA E ABDESIT

 
ROLLATĖ ME KAFE PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Albana   
e enjte. 07 janar 2010

Nevojiten:

250 gr.arra të bluara,
250 gr. keksa të bluar,
250 gr.sheqer pluhur,
1 gotë kafe e zier (turke),
250 gr.masllac,
1 i kuq i vesë së zier.


Përgatitja:

Arrat, keksat dhe sheqerin përziejeni me kafe. Nga ky brum shtrihet peta sipër folies të cilën e kemi lyer me pak vaj. Masllaci tundet me  të kuqtë e vesë derisa të bëhet masa e lëmuar, me këtë lyhet peta e përgatitur dhe mbështillet në formë rollate. Rollata e përgatitur lihet në frigorifer deri në përdorim.

 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.