MЁNYRA E ABDESIT

 
Ėndėrr kur digjen flokėt... PDF Printoni E-mail
Shkruar nga --   
e enjte. 21 dhjetor 2006

Pyetje:
Në ëndërr pashë se m’u djegën flokët, ndërsa vëllau im u mundonte ta ndalë flakën me duar,
por flaka veç rritej edhe më shumë.
Pastaj, ai m’a kapi kokën dhe m’a futi në ujë. 
Ju lutem, m’a jepni një shpjegim.


Përgjigje: Komentimi i ëndrrës është se ti duhet të pendohesh tek Allahu sepse ke bartur  fjalët në mes të muslimanëve derisa ke shkaktuar prishjen e  vëllezërve muslimanë për shkak të bartjes së fjalëve tua. Kthehu dhe pendohu tek Allahu. 

                                                                   Hoxhë: Husejn es-Serraxh
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.