MЁNYRA E ABDESIT

 
A bėn t’i prehen thonjtė foshnjės para 6 javėsh? PDF Printoni E-mail
Shkruar nga --   
e premte. 13 mars 2009
Pyetje:
Selam alejkum!
Unë jam në muajin e shtatë të shtatzënisë dhe një ditë kisha disa gra mysafire të cilat në bisedë e sipër më thanë se foshnjës kur të lind para se t’i mbush 6 javë nuk bën t’i priten thonjtë.


Përgjigje:
Alejkum selam ve Rahmetullah!
Allahu ju shpërbleftë për barrën dhe ju furnizoftë me një fëmijë të dëgjueshëm dhe të dobishëm për familjen dhe mbarë muslimanët!
Sa i përket prerjes së thonjve para se fëmija t’i mbush 6 javë, nuk ka kurrfarë baze në fe dhe si e tillë nuk duhet respektuar, por duhet vepruar sipas nevojës.                                                     Muhamed Dërmaku


 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.