MЁNYRA E ABDESIT

 
Ēfarė domethėnie ka emri Besmira? PDF Printoni E-mail
Shkruar nga --   
e enjte. 25 dhjetor 2008
Pyetje:
Selamun alejkum! Më falni, nëse ka mundësi të më tregoni se çfarë 
domethënie ka emri Besmira apo a është emër në Islam?


Përgjigje:
Alejkum selam ve Rahmetullah!
Emri Besmira është emër shqiptar i përbërë prej një emri dhe një mbiemri besë & e mirë, që ka kuptim të mirë dhe si i tillë nuk është në kundërshtim me mësimet e Islamit, që kanë të bëjnë me emërtimin e fëmijës.                                          Muhamed Dërmaku

 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.