MЁNYRA E ABDESIT

 
Emri Qefaete a ėshtė emėr mysliman? PDF Printoni E-mail
Shkruar nga --   
e enjte. 25 dhjetor 2008
Pyetje:
Selamun alejkum!
A mund ta bëj një pyetje? Emri Qefaete a është emër musliman?


Përgjigje:
Alejkum selam ve Rahmetullah!
Emri Qefaete është nga gjuha arabe që në origjinal shqiptohet Kefaete dhe ka kuptimin aftësi, zotësi apo kompetencë. Jo vetëm pse është nga gjuha arabe, por për shkak të përmbajtjes jo të keqe, lejohet dhe mund të emërtohet fëmija vajzë me të.                                                 Muhamed Dërmaku
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.