MЁNYRA E ABDESIT

 
Nėna ime PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Shkurte Bajraliu   
e martė . 15 korrik 2008

E dashura, 
nëna ime,
ledhatimet tua 
më shërojnë çdo sëmundje.

Nëna ime,
si nuk mund ta shpreh
dashurinë 
aq sa zemra të do.

Dua ta kushtoj jetën
zemra ime,
aq sa kemi leje nga Allahu.

Je shpirti im i ëmbël
dhe gjysma e jetës.

Ti je mëshira ime
dhe mbrojtja ime.
Ti je lulja e pemës së pranverës
me aromën më tërheqëse.

Dora jote ma freskon trupin
dhe ledhatimet m’i shkrin si akull.
Syri yt i përlotur 
gjithmonë rrin për mua.

Dhe lutjet tua nuk mungojnë,
nuk ka zemër
më të përvuajtur 
se zemra jote nënë.

Nuk do ta përbuz gjirin tënd,
as bukën tënde, 
dhe as nuk do të jem mosmirënjohëse
për 9 muajt e plotë!

TË DUA NËNA IME, TË DUA!
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.