MЁNYRA E ABDESIT

 
A e kam gjynah nėse nuk e thėrras vjehrrėn "nėnė"? PDF Printoni E-mail
Shkruar nga --   
e premte. 04 korrik 2008
Pyetje:
Selame alejkum! Desha të pyes se a kam gjynah nëse nuk e thërras vjehrrën
 “nënë” me përpara e kam thirrur por tash më ndalon diçka. Zemra don por
goja nuk e thotë edhe ajo vjehrren e vet nuk e ka thirrur nënë. A mund të jetë
ky shkaku?


Përgjigje:
We alejkum selam!

Nuk është obligim që nëna e burrit të thirret me “nënë”, andaj edhe nuk keni gjynah
nëse nuk e thirrni ashtu. Nëse më parë e keni thirrur në shenjë respekti ndaj saj dhe
ndaj burrit tuaj, nuk ka prish punë fare.

Allahu e di më së miri!


                                                                               Muhamed Dërmaku

 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.