MЁNYRA E ABDESIT

 
Deri nė moshėn 21 vjeēe, nuk kam agjėruar, ēka duhet tė bėj tash qė mė ka udhėzuar Allahu? PDF Printoni E-mail
Shkruar nga ----   
e premte. 22 shtator 2006

Pyetja:
Jam një femër 25 vjeçe, por deri në moshën 21 vjeçe, nuk kam agjëruar e as nuk kam fal namazin, nga përtacia. Prindërit më këshillonin por unë nuk i dëgjoja. Çka duhet të bëjë pasi që Allahu më udhëzoi?

Përgjigjja:
Pendimi i shlyen veprat e mëhershme. Të pendohesh me vendosmëri dhe sinqeritet, të jesh e sinqert në adhurim, dhe të bësh sa më shumë nafile nga namazi ditën dhe natën, nga agjërimi, përmendjen e Allahut, leximin e Kur’anit dhe dua të shumta. Allahu pranon pendimin e robërve të Tij dhe ia shlyen veprat e kqija.

(Bin Bazi)
Përktheu: Shaban Murati
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.