MЁNYRA E ABDESIT

 
A i lejohet femrės agjėrimi nėse ėshtė me tė pėrmuajshmet? PDF Printoni E-mail
Shkruar nga ----   
e premte. 22 shtator 2006
Pyetja:
Nëse gruas i vinë të përmuajshmet a duhet të hajë në Ramazan, dhe ditët në të cilat ka ngrënë gjatë Ramazanit, a duhet t’i  kompenzojë pas Ramazanit?
 
Përgjigjja:
Nuk i lejohet gruas të agjëroj kur ajo është me të përmuajshmet, në këtë rast ajo duhet ta prish agjërimin dhe  ato ditë që i kanë mbetur pa agjëruar, duhet t’i kompenzojë pas Ramazanit.

(Komisoni i përhershëm i fetfave)
Përktheu: Shaban Murati
 

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.