MЁNYRA E ABDESIT

 
Fikh
fikh.PNG
Filtrim     Rradhitja     Lexuar # 
 Data Titulli Autori Hits
e shtunė. 04 gusht 2007 Papastertite Merita Rexha 1879
e enjte. 02 gusht 2007 Rregullat e ibadetit tė saktė Salih Feuzan El Feuzani 1351
e premte. 06 korrik 2007 Cfarė i ndalohet personit qė ėshtė xhunubė Blerta Shaqiri 1836
e mėrkurė. 27 qershor 2007 Namazi, efekti i tij ne braktisjen e mekateve dhe zhvillimin e shpirtit -- 1293
e hėnė. 21 maj 2007 Tė mirat shpirtėrore dhe materiale tė namazit tė sabahut -- 1655
e enjte. 03 maj 2007 Rregullat para ngrėnies Blerta Shaqiri 1252
e diel. 15 prill 2007 Namazi pas kohės sė caktuar (kaza) Eglantina Muēa 1615
e martė. 10 prill 2007 Sadakaja Blerta Shaqiri 1135
e enjte. 15 mars 2007 Rregullat e kryerjes sė nevojes Blerta Shaqiri 1470
e enjte. 15 mars 2007 Ushqimet e lejuara dhe tė ndaluara Fexhrie Kaēiu 1184
e mėrkurė. 14 mars 2007 Njeti (qėllimi) Blerta Shaqiri 1095
e martė. 13 mars 2007 Veprat pėr tė cilat ėshtė mustehab qė tė merret abdest Blerta Shaqiri 1869
e mėrkurė. 07 mars 2007 Namazi i tė sėmurit Fexhrie Kaēiu 1174
e hėnė. 05 mars 2007 Ēfarė duhet thėnė nė namazin e istihares Eglantina Muēa 1810
e enjte. 01 mars 2007 Namazi Valbona Kelmendi 1045
e martė. 27 shkurt 2007 Ēfarė duhet tė bėjmė pas namazit tė istihares Eglantina Muēa 1370
e mėrkurė. 14 shkurt 2007 Namazi i Istihares Eglantina Muēa 1414
e mėrkurė. 14 shkurt 2007 Namazi pastron shpirtin dhe largon nga mėkatet Fexhrie Kaēiu 1216
e mėrkurė. 14 shkurt 2007 Selami - Vlera dhe dobitė e tij -- 1365
e martė. 13 shkurt 2007 Namazi i duhasė (Paraditės) Blerta Shaqiri 1321
e mėrkurė. 13 dhjetor 2006 Me ēfarė pastrohet muslimani -- 1432
e enjte. 07 dhjetor 2006 Hajdi (menstruacionet) Eglantina Muēa 2368
e enjte. 23 nėntor 2006 Mes’hi (fėrkimi i ēorapėve) dhe kush e zhvlerėson atė Eglantina Muēa 1213
e enjte. 23 nėntor 2006 Ligjshmėria e tejemumit Eglantina Muēa 1012
e enjte. 02 nėntor 2006 Veprimet e obliguara (farz) gjatė namazit Eglantina Muēa 2047
e mėrkurė. 01 nėntor 2006 Rėndėsia e ruajtjes sė namazit Blerta Shaqiri 975
e premte. 01 shtator 2006 Gusli (pastėrtia e madhe) Eglantina Muēa 13304
e mėrkurė. 23 gusht 2006 Mehri, e drejtė e gruas Eglantina Muēa 1615
e shtunė. 05 gusht 2006 Fik'hu duhani dhe shėndeti Behauddin Gashi 1334
 
<< Fillim < E mėrparshme 1 2 Tjetra > Fund >>
Rezultatet 51 - 79 nga 79

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.