MЁNYRA E ABDESIT

 
Akide
shahadet.gif
Filtrim     Rradhitja     Lexuar # 
 Data Titulli Autori Hits
e martė. 10 korrik 2007 Rėndėsia e teuhidit Blerta Shaqiri 1203
e shtunė. 07 korrik 2007 Dashuria dhe devotshmėria ndaj Allahut -- 1263
e premte. 06 korrik 2007 Kushtet e fjalės “La ilahe il lall-llah” Abdul Aziz bin Abdullah bin Baz 1764
e premte. 15 qershor 2007 Cfare e prishė Islamin Abdul Aziz bin Abdullah bin Baz 1672
e mėrkurė. 13 qershor 2007 Pse tė jetė All-llahu qėllimi i vetėm? Valbona Kelmendi 1252
e hėnė. 11 qershor 2007 Mbėshtetja e plotė e Pejgamberit, alejhi selam, nė Allahun -- 1046
e enjte. 07 qershor 2007 Qėllimi i jetės -- 1416
e enjte. 17 maj 2007 Si ta shtosh besimin tėnd -- 1774
e hėnė. 14 maj 2007 Shenjat e ekzistencės sė Allahut Fexhrie Kaciu 1331
e enjte. 10 maj 2007 Shirku i vogėl -- 1120
e premte. 04 maj 2007 Profeti Muhamed - mėshirė pėr tė gjitha krijesat Fexhrie Kaciu 1165
e mėrkurė. 25 prill 2007 Kur'ani – mrekulli e vazhdueshme Fexhrie Kaēiu 1357
e mėrkurė. 25 prill 2007 Besimi (imani) Blerta Shaqiri 1033
e martė. 24 prill 2007 Shirku i madh Imam Shemseddin Edh Dhehebij 1667
e enjte. 29 mars 2007 Besimi nė caktimin e Allahut Eglantina Muēa 2801
e mėrkurė. 14 mars 2007 Shpallja e tė Dėrguarit tė fundit Muhammed S. El-Almanij 1001
e shtunė. 03 mars 2007 Frika dhe shpresa Muhamed Bin Abdul Uehab 1199
e mėrkurė. 28 shkurt 2007 Ardhja jonė nė kėtė botė nuk ėshtė rastėsi Valbona Kelmendi 1141
e hėnė. 26 shkurt 2007 Zbritja e Isait, birit tė Merjemes Blerta Shaqiri 1113
e premte. 16 shkurt 2007 Ku qėndroni ju? -- 977
e mėrkurė. 14 shkurt 2007 Besimi nė Librat e Allahut Eglantina Muēa 1282
e martė. 06 shkurt 2007 Njė do tė jetė nė Xhennet dhe njė grup nė zjarrin flakėrues -- 977
e shtunė. 27 janar 2007 Akideja e ēdo muslimani -- 1039
e diel. 21 janar 2007 Respektimi i as'habėve - obligim pėr ne Blerta Shaqiri 1083
e premte. 12 janar 2007 Pastrimi i zemrės Blerta Shaqiri 1250
e martė. 12 dhjetor 2006 Besimi nė Ditėn e Gjykimit Eglantina Muēa 1050
e hėnė. 04 dhjetor 2006 Shefati --- 834
e premte. 24 nėntor 2006 Pėrputhja e punėve tė gjymtyrėve me punėt e zemrės -- 1053
e enjte. 16 nėntor 2006 Tė shikuarit e Allahut nė botėn tjetėr Blerta Shaqiri 971
e mėrkurė. 08 nėntor 2006 Njohuria mė e lartė ėshtė njohja e All-llahut Valbona Kelmendi 1001
e hėnė. 30 tetor 2006 Domethėnia e fjalės- La ilahe il’lall-llah- Blerta Shaqiri 1441
e premte. 08 shtator 2006 Mbėshtetja nė Allahun Blerta Shaqiri 1697
e premte. 25 gusht 2006 Ēka na nevojitet neve sot dhe ēka na ofron Islami? Valbona Kelmendi 1117
e mėrkurė. 16 gusht 2006 Pse na duhet tė besojmė? Valbona Kelmendi 1043
e shtunė. 05 gusht 2006 Llojet e shirkut Blerta Shaqiri 1345
e premte. 28 korrik 2006 El-kehanetu (falli) Salih el Feuzan 1216
e premte. 28 korrik 2006 Err-rreukjetu vet-tamaim fryerja (shėrimi) Salih el Feuzan 1342
e hėnė. 24 korrik 2006 Jeta e mirė Aid el- Karni 1565
e hėnė. 24 korrik 2006 Esh-shirk-Politeizmi Salih el Feuzan 1055
 
<< Fillim < E mėrparshme 1 2 Tjetra > Fund >>
Rezultatet 51 - 89 nga 89

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.