MЁNYRA E ABDESIT

 
Akide
shahadet.gif
Filtrim     Rradhitja     Lexuar # 
 Data Titulli Autori Hits
e enjte . 21 nėntor 2013 Kohėt dhe vendet e preferuara pėr tė rėnė salavat dhe selam mbi Profetin sal-lallahu alejhi ue selem Lulzim Susuri 3044
e martė . 18 qershor 2013 Pėrmendja e Allahut (dhikri) Rejhana Ēekrezi 1513
e martė . 21 maj 2013 Dhjetė gjėrat qė tė nxjerrin nga Islami ... 1432
e enjte . 02 maj 2013 Varrezat dhe Shėngjergji Albulena Bajrami 2780
e enjte . 18 prill 2013 Adhuroje Allahun deri nė vdekje ... 1617
e hėnė . 25 shkurt 2013 Si tė besojmė nė melaike? ... 1519
e shtunė . 03 nėntor 2012 Me Allahun ... 1593
e enjte . 04 tetor 2012 Tė dua, o i Dėrguari i Allahut! ... 1663
e premte . 21 shtator 2012 Dashuria ndaj Pejgamberit Blerta Shaqiri 2144
e diel . 16 shtator 2012 Tė drejtat e Muhamedit alejhi selam ndaj pasuesve tė tij ... 1499
e hėnė . 14 maj 2012 8 kėshilla pėr shtimin e imanit Valdet Kamberi 2019
e hėnė . 07 maj 2012 Pyetje pėr ateistėt (pabesimtarėt) ... 1612
e enjte . 12 prill 2012 Besim, jo thjesht fjalė Avni Tafili 1468
e martė . 24 janar 2012 T’i largojmė besėtytnitė e kota nga jeta jonė! Blerta Shaqiri 4937
e hėnė . 03 tetor 2011 Thirr “O Allah!” Muhamed Husejn Jakub 2051
e mėrkurė . 30 mars 2011 Me Allahun e Lartėsuar Ulvi Fejzullahu 2088
e martė . 22 mars 2011 Pėrqėndrimi nė dashurinė ndaj Allahut Shejh Selman el-Aude 2363
e martė . 26 tetor 2010 Besimi nė njė Zot tė vetėm Ebu Bekėr Xhabir el Xhezairi 2252
e enjte . 14 tetor 2010 Jeta me Allahun -- 2574
e shtunė . 26 dhjetor 2009 Njohja e kėndshmėrisė sė Allahut ndaj nesh Shejh Adnan Abdul Kadir 2330
e hėnė . 21 dhjetor 2009 Njohja e cilėsive tė mėdha tė Allahut Shejh Adnan Abdul Kadir 1813
e enjte . 10 dhjetor 2009 Kuptimi i drejtė i udhėtimit drejt Allahut Muhammed Husein Jakubi 1970
e premte . 04 dhjetor 2009 Tezkija - pastrimi i zemrės Muhammed Husein Jakubi 2754
e mėrkurė . 02 dhjetor 2009 Njohja e bukurisė sė Allahut Shejh Adnan Abdul Kadir 2051
e diel . 29 nėntor 2009 Dashuria ndaj Allahut Shejh Adnan Abdul Kadir 1757
e diel . 22 nėntor 2009 A jetojmė pėr Allahun? Muhammed Husein Jakubi 2221
e mėrkurė . 30 shtator 2009 MĖ AFĖR ZOTIT, kjo tė qetėson! Avni Tafili 2456
e premte . 24 korrik 2009 Qėndrimi i drejtė ndaj mendjes (logjikės) Blerta Shaqiri 1997
e enjte . 16 korrik 2009 Pema e Imanit Dawud Adib 2100
e hėnė . 01 qershor 2009 ‘El-fitreh’ – Natyrshmėria Blerta Shaqiri 1739
e enjte . 21 maj 2009 Besimi nė gajb Blerta Shaqiri 1986
e mėrkurė . 13 maj 2009 Tė kapurit pėr Kur’an dhe Sunet Blerta Shaqiri 2009
e martė . 05 maj 2009 Jemi ummet masatar Blerta Shaqiri 1817
e enjte . 30 prill 2009 Realiteti i imanit Ibėn Kajimi 1732
e mėrkurė . 04 shkurt 2009 Mbėshtetja nė Allahun - Tevekuli .. 1902
e enjte . 13 nėntor 2008 Cilat vepra shpėrblehen nga Allahu Blerta Shaqiri 2093
e hėnė . 03 nėntor 2008 Vetėm 23 vjet jetė thirrje, deri nė kataklizėm tė kozmosit Valbona Kelmendi 2043
e shtunė . 01 nėntor 2008 Allahu ėshtė i pasur, ju jeni tė varfėr -- 1942
e martė . 01 korrik 2008 Mos iu gėzo fatkeqėsisė dhe mėkatit tė tjetrit! Valbona Kelmendi 2031
e hėnė . 14 prill 2008 "Hajdeni ta forcojmė imanin tonė" Valbona Kelmendi 1964
e martė . 01 prill 2008 Dhurata mė e mirė nė Xhennet -- 2409
e martė . 08 janar 2008 Njeriu me karakter fisnik -- 1918
e martė . 16 tetor 2007 Gjėrat tė cilat na pėrforcojnė nė fenė e Allahut Fexhrie Kaēiu 2302
e diel . 30 shtator 2007 Dashuria e vertete Selman el-Aude 2272
e mėrkurė . 26 shtator 2007 Imani (besimi) ėshtė burim i lumturisė Fexhrie Kaciu 1726
e hėnė . 24 shtator 2007 Llojet e Teuhidit Blerta Shaqiri 1830
e hėnė . 03 shtator 2007 Pėrkujtimi i Allahut Abu Hamid Al-Ghazali 1757
e mėrkurė . 15 gusht 2007 Afėrsia ndaj Allahut -- 1807
e premte . 27 korrik 2007 Karakteri i mulimanit me Zotin e tij -- 1592
e shtunė . 14 korrik 2007 Ndalimi i teprimit nė lavdėrimin e Muhammedit sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem Blerta Shaqiri 1765
 
<< Fillim < E mėrparshme 1 2 Tjetra > Fund >>
Rezultatet 1 - 50 nga 89

 

 

 

 
Copyright © 2006-2012 Pėr Ty Motėr. Fuqizuar nga VIVA4 Solutions.